Proces powstawania logo

Większość ludzi uważa, że stworzenie logo równoznaczne jest z wykonaniem prostego “obrazka dla firmy”. Niska świadomość z zakresu tożsamości własnej marki przekłada się na słabą widoczność firmy na rynku oraz często przyczynia się do stworzenia niekorzystnego wizerunku, który w efekcie zniechęca potencjalnych klientów. Kiedy już decydujemy się na logo trzeba pomyśleć o całościowej identyfikacji wizualnej firmy. To nie jest tylko obrazek w jpgu, logo przygotowywane jest z myślą o różnych płaszczyznach użycia (poligrafia, internet), wykonywane jest w kilku wersjach: rozszerzone, uproszczone, w skali szarości, czerni i bieli, w kontrze (co nie wiąże się ze zwykłą zmianą kolorów na czarno biały, ale z dopasowaniem od nowa kolejnych odcieni). Przygotowanie dobrego logo wiąże się z wykonaniem wielu szkiców, ale nie tylko, to też błyskotliwy pomysł, w którym ma być zawarta idea firmy.


Cały proces twórczy zaczyna się od szkicu na papierze, wtedy pojawiają się pierwsze pomysły. Następnym krokiem jest wykonanie (na podstawie rysunków) pierwszych znaków w programie komputerowym. Są to dopiero początkowe projekty, którym daleko jeszcze do kompletnego logo. Niektórzy na tym etapie kończą wykonywanie logo, co jest dużym błędem. W tym momencie wybieram z klientem jeden znak, nad którym będziemy dalej pracować. Na etapie dopracowywania logo powstają najróżniejsze wariacje wybranego znaku, konsultuje z klientem kolejne propozycje, aż oboje jesteśmy zgodni, że wspólnie przez nas wybrana jest najlepsza. Po osiągnięciu tego etapu dobieram odpowiedni krój pisma logotypu, gdy logo jest już prawie gotowe zabieram się za niuanse kolorystyczne, tutaj bardzo pomocne są próbne wydruki.
Po wykonaniu logotypu klient otrzymuje ode mnie także księgę znaku zawierającą standardy używania logo, informacje na temat jego składu, użytego kroju pisma, obszaru ochronnego, kolorów firmowych dla przestrzeni RGB i CMYK. Jest to bardzo ważne na etapie drukowania materiałów poligraficznych, ponieważ kolorystyka wydrukowanego logo powinna zgadzać się z projektem widocznym na ekranie komputera. Dopiero po przejściu całego opisanego wyżej procesu powstaje gotowa, przemyślana i spójna identyfikacja wizualna firmy. Rozszerzone zlecenie obejmuje dodatkowo wykonanie spójnych materiałów poligraficznych takich jak wizytówki i papier firmowy oraz projekt graficzny witryny internetowej.
Food Nation
line
Projekt logo dla portalu cateringowego.
Royal Youth
line
Projekt logo dla firmy zajmującej się produkcją bielizny.
FJ Box
line
Zaprojektowanie logo dla sklepu zajmującego się sprzedażą boxów z biżuterią, w ramach zlecenia wykonana została również sesja fotograficzna produktów z udziałem modelki oraz została stworzona strona www.
Akademia Talentów
line
Wykonanie logo dla przedszkola. Ideą przyświecającą prjektowaniu znaku było połączenie symboli wiedzy i rozwoju oraz beztroskiego dzieciństwa.
Wrocawskie Centrum
Opieki i Wychowania

line
Zaprojektowanie identyfikacji wizualnej Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. W ramach realizacji wykonane zostały: logo, responsywna strona internetowa placówki z panelem zarządzania treścią (CMS) oraz materiały poligraficzne: wizytówki, papier firmowy, projekty kopert.
Warsaw dog
line
Wykonanie logo i materiałów promocyjnych dla firmy Warsaw Dog. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą luksusowych akcesoriów dla psów.
Shebbi coffee
line
Zaprojektowanie logo dla małej manufaktury kawy. Życzeniem klienta było stworzenie monogramu, który kojarzył by się z branżą.
Trädgårds honung
line
Projekt logo dla szwedzkiej firmy zajmującej się produkcją miodu.
Safe Mobi
line
Projekt logo na potrzeby aplikacji na smartphony. Tematem aplikacji jest bezpieczna jazda.
Pro Art Detailing
line
Projekt logo dla klienta zajmującego się kompleksowym czyszczeniem, renowacją i konserwacją pojazdów.
Wydawnictwo Pod Tytułem
line
Wykonanie logo dla wydawnictwa wraz z księgą znaku. W ramach zlecenia wykonane zostały także wizytówki.
Villa Academica
line
Wykonanie logo willi wraz z księgą znaku. W ramach zlecenia wykonane zostały także wizytówki, papier listowy, koperty oraz zaproszenia.
floaaaaa
UC Project
line
Wykonanie logo w kolorze oraz w czerni i bieli, oraz przygotowanie wizytówek.